top of page

Lai svētki izdodas!

Iesaka pasākumu producente, aģentūras „Pop Up Sense” vadītāja Gunta Skalberga

Gada tumšajā laikā sveces ir visiem pieejamais elements, kas var radīt svētku sajūtu arī ikdienā!

 

Pat grūti iedomāties, kādiem svētkiem sveces varētu nederēt kā noformējuma un atmosfēras elements. Varbūt tikai karstas vasaras dienas vai pēcpusdienas ballītei. Pārējās gada dienās - atliek tikai izvēlēties pareizo krāsu, formu un pārdomāti pieskaņot pasākuma tematikai!

Vakara pasākumos, kuros paredzēta gaismošana ar papildus efekta gaismām, visuniversālākās ir baltās un krēmkrāsas sveces, jo tās pateicīgi izgaismosies attiecīgajā gaismas nokrāsā. Svinīgos pasākumos ziemas periodā pieprasītas ir sveces dārgmetālu krāsā – sudraba, zelta, kapara. Šādās reizēs bieži vien sveces ir galvenais elements, kam tiek pieskaņotas pārējās galda dekorāciju detaļas. Savukārt kāzās sveces ļoti izteiksmīgi iezīmē kāzu tematiku un izvēlētās kāzu krāsas. Šeit ierobežojumu nav, galvenais, lai tās harmoniski saskaņojas ar pārējie dekoratīvajiem elementiem. Tāpat jāatceras, ka, dekorējot pasākumus, ļoti svarīgi, lai sveces nav tekošas un nodeg vienmērīgi, kā arī lai tās vakara gaitā nav nepieciešams mainīt un to degšanas laiks ir pēc iespējas ilgāks.

Atklāta sveču liesma pasākumu telpās ir aizliegta, tādēļ vislabākais risinājums ir skaisti stikla svečturi dažādos izmēros cilindra formā vai svečturi laternas. Augstie žubura svečturi, protams, izskatās majestātiski, bet drošība ir prioritāte, tādēļ to izmantošana ir īpaši jāsaskaņo un, ja atļauja tiek saņemta, tad jāparedz visi drošības pasākumi, kā arī rūpīgi jāizvērtē kur un kam līdzās tos izvietot. Šāda tipa svečturus var izmantot tikai tādā gadījumā, ja telpa, kurā tie atradīsies, nepārtraukti tiks uzraudzīta. No svecēm neatkarīgi faktori, kam pasākuma rīkotājs pievērš uzmanību ir temperatūra telpās, - ja būs pārāk karsts, tad sveces nodegs ātrāk kā paredzēts, kā arī tās var sākt tecēt. Savukārt izteikta caurvēja gadījumā sveces var nedegt pat cilindra svečturos.

bottom of page